אודות

המניע להקמת התנועה
כחודש לפני שנפל, כתב גד מכתב לחברתו גלית למקרה שיקרהו אסון. במכתב מביע גד את אהבתו לחברתו ואת רגשותיו ונאמנותו למדינה: "ברגעים אלו הרגש הכלל הישראלי שלך, הוא זה שאמור להוליך אותך...".

גד למד בחינוך הממלכתי דתי וסיים לימודיו בישיבת בני עקיבא, היה חניך ומדריך בבני עקיבא והתנדב בארגון "קו לחיים". במהלך מבצע "חומת מגן", יצא גד לחלץ פצוע תחת אש, תוך חירוף נפש. בעת הרמת האלונקה פגע כדור בצווארו של גד וגד נפל. מילותיו האחרונות היו "שמע ישראל".

גד האיר פניו לכל אדם, עזר והעניק ללא גבול וללא חשבון. גד היה מחובר לתורת הרב קוק וביום שנפל, נמצא בכיס חולצתו ספר "אורות התשובה" של הרב קוק.

בספר "אורות התשובה" כותב הרב קוק: "דבר מוכרח הוא שיסגל האדם לעצמו, את המוסר הטבעי הפשוט...אסור ליראת שמיים שתדחק את המוסר הטבעי של האדם.". הרב מוסיף שישנם שלושה כוחות בחברה: הקודש, הלאומיות והאנושיות(ההומניזם), יש לשאוף ששלושת הכוחות הללו יפעלו יחד בהרמוניה ואף כוח לא יתגבר על חשבון האחרים.

עמותת " והגדת -עזרה מגד" על שמו של גד, מנציחה את אמונתו של גד על פי תורת הרב קוק ופועלת להגשמת דרך הרב הן בברור סוגיות ערכיות וניסיון להציג אלטרנטיבה להלכי הרוח במדינה והן ע"י הקמת ארגון חסד ברוח היהדות.

"והגדת – עזרה מגד"
התנועה פועלת לקידום תחומים חברתיים ברוח היהדות הן במישור המעשי דרך ארגון "עזרה מגד" והן במישור התיאורטי –הסברתי דרך תנועת "והגדת".

תחומי פעילות עיקריים:

"והגדת"
התחום העיקרי בו אנו עוסקים הוא קידום הצדק החברתי לאור היהדות. תנועת "והגדת" ערכה כנס ביום השנה לנפילתו של גד תחת הכותרת "צדק חברתי או יעילות כלכלית - האם יש תשובה יהודית" כמו כן חיברנו אמנה חברתית המציעה אלטרנטיבה ערכית להתנהלות גופים במדינה ברוח היהדות. חיברנו הצעה לפתרון הלנת השכר ברשויות.כל הפעילויות הללו נערכו בשיתוף רבנים, אנשי ציבור ואנשי אקדמיה.
 
"עזרה מגד"
כחלק ממטרותינו ולמען הפיכת החברה הישראלית לטובה וערכית יותר הקימו חבריו של גד בסיוע המשפחה את ארגון עזרה מגד, ארגון חסד התומך במשפחות נזקקות. אנו מפעילים תוכנית "סיוע שיקומי כולל" שמטרתה לשקם את המשפחות ולעזור להן לעמוד על רגליהן.אופן הפעולה: עריכת ביקורי בית בקרב המשפחות, הערכת צרכי המשפחות ולבסוף - " תפירת חליפת סיוע" המתאימה ביותר לכל משפחה. הסיוע מתבטא בחלוקת ארוחות לנזקקים, עזרה לתלמידים המתקשים בלימודים , ייעוץ כלכלי ועזרה באיזון התקציב המשפחתי, סיוע בהשמה במקומות עבודה וחניכה ותמיכה במשפחות הנזקקות לכך.

אנחנו מזמינים
אם ערכים חברתיים, ציונות ולאומיות מדברים אליכם, אם אתם כואבים את העובדה, ש"דתי יותר" נחשב כיום כמי שמנותק מחיי המעשה ומן ההוויה הישראלית, אם אתם חשים את הפער שנוצר בין הרעיונות הגדולים של הציונות לבין המציאות של ימינו ואם אתם רוצים לקחת חלק בעשייה בעלת חשיבות חברתית ממעלה ראשונה, אנחנו קוראים לכם לבוא, להצטרף ולעזור, בכל דרך הנראית לכם.