כתבות בעיתונות

רבות הן עמותות החסד והצדק שפועלות בחולון ובת ים, אבל אנו בחרנו להתמקד באחת: והגדת, עזרה מדש. המיוחד בעמותה זא: חבריה הצליחו לחולל מהפכה בתחום הסיוע לנזקקים כאשר לא עוד חלקות מזון למשפחות בלבד, אלא גם הכוונה וליווי עד שהן יוצאות ממעגל העוני. העמותה הוקמה על ידי משפחותו של סמ"ר גדי עזרה שנפל במהלך מבצע חומת מגן בג`נין. העמותה ממשיכה את דרכו של עזרא מדריך אהוב בסניף בניעקיבא בעיר, בתחום הסיוע לנצרכים. שמונה שנים לאחר נפילתו ממשיכה העמותה לא לחלק מוצרים אלא להפעיל מרכז למידה ייחודי לתלמידים, לשלוח עובדת סוציאלית לביקורי בית, ולהעביר סדנאות המלמדות כיצד לשבור את מעגל העוני ולהשתלב בשוק העבודה. גדיעזרא זכה לאחר מותו בצל"ש על אומץ ליבו בקרב. זה המקום להעניק צל"ש לעמתה שמנציחה אותו, ועוזרת בדרך לכל כך הרבה מתושבי העיר שאהב.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

השבוע מלאו שמונה שנים לנפילתו של סמ"ר גד עזרא הי"ד, לוחם גולני שנפל במבצע `חומת מגן` בג`נין.
בישיבת בני עקיבא אדר"ת שבבת ים, בה למד גד, התקיים טקס מרגש בהשתתפות בני משפחת עזרא, סגן ראש העיר בת ים מר אורי בוסקילה ותלמידי ורבני הישיבה ובו נחנך "גן - גד" שנבנה לזכרו.

דמותו המיוחדת של החייל גד עזרא ז"ל תושב בת-ים, שנפל בקרב במבצע "חומת מגן" בהגנה על המולדת, חקוקה בלב רבים מתושבי המדינה, נוכח מסירותו, הקרבתו ואהבת הארץ, כפי שבאו לידי ביטוי בין היתר העקבות מעשה גבורה והמכתב שכתב טרם נפילתו.
עזרא ז"ל, הותיר אחריו הורים, אחים, חברים רבים מישיבת אדר"ת, בה למד וחניכים מתנועת בני עקיבא בה הדריך. בני משפחתו וחבריו בחרו להנציח את זכרו בהקמת עמותה "עזרה מגד", המסייעת למשפחות נזקקות, הממשיכה את דרך המתן והחסד שהתוו את חייו של עזרא ז"ל. בימים אלה העניקה בני משפחתו וחבריו לעמותה "עזרה מגד" תרומה מיוחדת לבתי ספר ל-17 בתי ספר בעיר, ערכות עזרה ראשונה המיועדות לטיולים בית ספריים. 
בטקס מרגש שנערך השבוע, העניקו ההורים השכולים, סולומון ורוזלין ואחיו ד"ר יעקב עזרא לראש העיר ,שלומי לחיאני, וממלא מקומו, אורי בוסקילה, (בתצלום) את ערכות העזרה הראשונה לחלוקה. בני משפחתו סיפרו על אהבת הארץ שאיפיינה את גד, שהרבה לטייל בשבילי הארץ ונופיה, והרבה לחנך את חניכיו ברוח אהבת ישראל והמולדת.
 

לצפייה בכתבה לחץ כאן

גליתי יקרה, אם תקבלי את המכתב תדעי שקרה לי משהו . האהבה נגדעה רגע לפני שהבשילה לחתונה, כשהחבר נהרג במלחמה על הבית .

בחודשים האחרונים, כפועל יוצא של פעילות צה"ל, נוספו נשים צעירות רבות למעגל "האלמנות הלא נשואות". חברות של, נערות ונשים צעירות, אהובותיהם של בחורים צעירים שנהרגו במלחמות. אמנם אהובות, אבל משום שהן לא קשורות בקשרי דם או נישואים, הן אינן זוכות להכרה במסגרת החוק. קצין נפגעים לא יידע אותן על נפילת חברן, והן עלולות לשמוע את הבשורה המרה ברדיו; לא תמיד הן מוזמנות לשבת שבעה עם המשפחה; לא זוכות להכרת הממסד, בטח שלא לעזרה נפשית. מעמדן, עד לפני כמה שנים, היה משול לאוויר.
 

לצפייה בכתבה לחץ כאן ראה מידע נוסף..

סמ"ר גד עזרא (23) מבת ים, שנהרג ביום ה`, ה-4 באפריל, בג`נין, ידע כי כלוחם בגולני הוא מסכן את חייו. לפני כחודש, כשנכנס לפעולה בעזה, שלח מעין "מכתב פרידה" לחברתו גלית, איתה עמד להתארס.
במכתב כתב גד: "גלית יקרה שלי, אם המכתב הזה יגיע אליך, סימן שקרה לי משהו. אהובתי שלי, מצד אחד אין דבר שאני רוצה בעולם יותר מלהיות אתך, לאהוב אותך ולהקים איתך בית ומשפחה. אבל מצד שני אין דבר שאני רוצה יותר מלצאת למבצע הזה ולהכות בנבלים האלה, כדי שלא יחשבו לעשות עוד פיגוע. שידעו שהם משלמים על זה מחיר. אני מוכן להיות המחיר הזה...אני תמיד אחשוב עליך מאיפה שאהיה ואדאג שתפגשי עם אדם שיסב לך אושר יותר ממני...תבטיחי לי שתמשיכי הלאה. כך צריך להיות, נכון שיהיה. גדי".
סמ"ר גד עזרא הותיר אחריו הורים וארבעה אחים.

לצפייה בכתבה לחץ כאן

הנני לציין לשבח את 6408849 סמ"ר עזרא גד ז"ל על גילוי רעות, אומץ לב ורצון עז להציל חיי אדם. סמ"ר גד עזרא ז"ל שימש סמל מחלקת הסיור בפלוגה המסייעת של גדוד "הובקעים הראשון" במבצע "חומת מגן". תיאור המעשה: בתאריך כב` ניסן התשס"ב (4 באפריל 2002) במהלך מבצע "חומת מגן 5" לטיהור קיני הטרור במחנה הפליטים ג`נין נפגע סגן ניסים בן דוד ז"ל מאש צלפים בסמטה בה התקדמה הפלוגה. סמ"ר גד יצא תחת אש אוייב עזה לחלץ את סגן בן דוד. במהלך החילוץ נפגע סמ"ר גד ונהרג. בפעולותיו אלו הפגין סמ"ר גד עזרא ז"ל רעות, אומץ לב ורצון עז להציל חיי אדם הראויים לציון. תשרי התשס"ג (אוקטובר 2002) מזרחי אברהם - תא"ל מפקד אוגדה 36

לצפייה בכתבה לחץ כאן ראה מידע נוסף..

בשעה 20:00 נשמעה צפירת דומיה אחריה החלו טקסי יום הזיכרון אנו מביאים את המכתב המפורסם של סמ"ר גד עזרא הי"ד כזיכרון מייצג לחיילנו שנפלו על משמרתם ולזיכרם של אלפי הנרצחים האזרחים במלחמה מול האוייב הערבי שקם עלינו לכלותנו.
מחר בשעה 11:00 תשמע צפירת דומיה לשתי דקות ויערכו טקסים בבתי העלמין ברחבי הארץ.
 
אנו מביאים את המכתב המפורסם של סמ"ר גד עזרא הי"ד כזיכרון מייצג לחיילנו שנפלו על משמרתם ולזיכרם של אלפי הנרצחים האזרחים במלחמה מול האוייב הערבי שקם עלינו לכלותנו.

גולשים מוזמנים לצרף תגובות של מכתבים וכיו"ב לזכרם של הנופלים הי"ד. 

לצפייה בכתבה לחץ כאן ראה מידע נוסף..

עמותת "והגדת - עזרה מגד" שהוקמה לזכרו של תושב בת ים סמ"ר גדי עזרא הי"ד הכינה הפתעה נפלאה למתנדביה המצטיינים.בתאריך 24.8.2006 כינסה העמותה כ-80 מתנדבים הפעילים בדרך קבע בעמותה ויחד איתם יצאה ליום כיף בפארק השעשועים סופרלנד. העמותה הזמינה את המתנדבים וכן דאגה לארוחת צהרים מלאה באותו היום.
ביום זה השתתפו חניכי תנועה הנוער בני עקיבא מסניף רמת הנשיא בבית ים, וכן תלמידות מבית הספר התיכון בית וגן בבית ים שהיו שותפות בשבוע התרמה גדול שהורם בעיר וגייוס את מירב הכספים.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

צוות טירונים שנושא את שמו של חלל צה"ל, תושב העיר, סמ"ר גדי עזרא ז"ל, הגיע היום לבת ים ללמוד על חייו ודמותו.
אירוע לא שגרתי ומרגש התרחש בשבוע שעבר בעיר. קבוצת טירונים בצה"ל, אשר זכתה להיקרא על שמו של חלל צה"ל תושב העיר סה"ר גדי עזרא ז"ל, הגיעה לבקר בבת ים על מנת להיפגש עם משפחתו של גדי, וללמוד על דמותו המיוחדת.
מדובר בקבוצת חיילים מפרויקט מק"מ של חיל החינוך, שנמצאים בעיצומה של תכנית הטירונות המיוחדת שמתקיימת לחיילי הפרויקט בבסיס חוות השומר.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

דרכם האחרונה- שלושה חללי כוחות הביטחון- גדי עזרא (23), ניסים בן-דוד (22) ופטריק פרג (33) - הובאו בסוף השבוע למנוחות.
שעה ארוכה לאחר שהסתיימה בבית-העלמין בחולון לוויתו של סמ"ר גדי עזרא (23), לוחם גולני שנפל בקרב בג`נין, המשיכה החברה גלית לעמוד מול הקבר הטרי, שהתמלא בזרי ענק והתקשתה להאמין.
מחר יתקיים יום הולדתה, אותו היתה אמורה לבלות עם חברה, שאמור היה לקנות לה טבעת אירוסין. בעוד חודשיים התכוונו להתחתן. אבל עתה נותרה גלית עם הזכרונות ועם המכתב שהשאיר לה גדי.
 
מאת: יוסי יהושוע, איציק סבן ורונן טל.
 

לצפייה בקובץ לחץ כאן

"אין ייאוש, תמיד להיות בשמחה" כך כתב גד עזרא ז"ל לבת זוגו גליתץ חודש אחר כך , בפסח שנת 2002, הוא נפל בקרב בג`נין. לאחר מותו הקימו משפחתו וחבריון את עמותת "והגדת, עזרה מגד", שמסייעת לנזקקים.
דסק החדשות של גלי צהל עבר באותם הימים שעות נוספות. איסרו של חג פסח שבת 2002 צהל בעיצמה של הלחימה במסגרת מבצע "חומת מגן", מידי כמה דקות זרמו לדסק עדכונים צבאיים נוספים מהחזית אל העורף.
באותה השעה שימש צביקה ברוס, כתב השטחים של גל"צ דאז, כעורך ומגיש החדשות התורן. לפתע צפצף מכשיר הביפר שלו ודיווח ראשוני על שני חחלי צה"ל שהפצעו קשה בקרב בג`נין. דקות לאחר מכן התקבל עדכון. השניים, קצין וחייל גולני, נהרגו . ברוס לא ידע שהחייל ההרוג הוא לא אחר מאשר אחד מידידיו הקרובים. גדי עזרא ז"ל.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

כשארוסה, גד עזרא נהרג, חשבה גלית גלבוע, למודת הניסיונות, שמהניסיון הזה היא לא תצליח לקום כל כך מהר. היום, בדיוק 7 שנים אחרי, היא נשואה באושר ואם לארבעה קטנטנים. את הצוואה שכתב לה גד במכתב שכולנו זוכרים מנסה גלית מאז להנחיל לנשים הרבות שהיא מחזקת. "אין ייאוש - תמיד להיות בשמחה". מניסיון.
"החלטתי ללכת אליו לבית החולים לשמח אותו. אמרתי שגם אם אין לו שתי ידיים ורגליים, העיקר שיש לו את הלב הענק שלו. זה מספיק לי לגמרי. אבל אחי לא עזב אותי ואמר לאט: אני מצטער. נתתי צווחה ובכיתי כמו מטורפת פתאום נפל לי האסימון שגדי נהרג."

לצפייה בקובץ לחץ כאן

עמותת ההנצחה לזכרו של חלל צה"ל תושב העיר סמ"ר גד עזרא. מתכוננת לחג הפסח. בין חלוקת מתנות לאביונים בפורים לבין איסוף קמחא דפסחא לקראת הפסח, הספיקו אנשי עמותת "עזרה מגד" לערוך השבוע אירוע זיכרון ייחודי לזכרו של חלל צה"ל תושב העיר סמ"ר גד עזרא ז"ל.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

עמותת "עזרה מגד" שפועלת בבת ים, ממשיכה להרחיב את פעילותה באיזור.במהלך הימים האחרונים הגיעו מתנדבי העמותה,יחד עם חניכי "בני עקיבא" מסניף רמת הנשיא בבת ים לבית החולים וולפסון בחולון. זאת במטרה לשמח את החולים המאושפזים במקום. אנשי העמותה חילקו לחולים המאושפזים מאות שקיות הפתעה, בלונים, ממתקים, וצופרים שונים לחולים. ערכו הרקדה ושרו שירי חג חנוכה בוקומות השונות של בית החולים.

לצפייה בקובץ לחץ כאן

הוא נולד כצעיר האחים של משפחה שעלתה לארץ מצרפת, ורוב בניה התיישבו במודיעין והאזור. במבצע "חומת מגן" הוא צולם לעיתון, וכמה ימים לאחר מכן נהרג במחנות הפליטים של ג`נין. אחותו, ויויאן, הנציחה את זכרו בבנה הקטן