מספרים על גד

משמח

למשפחת עזרא היקרה!
הכרתי את גדי בקייטנת "קו לחיים". מטרת הקייטנה היא לשמח את הילדים עד כמה שניתן, לתת להם כוחות ותקווה. גדי התאים לשם כל כך. זכורים לי רגעים בהם ראיתי את גדי עם החניך שלו נתי, אני זוכרת עד כמה נתי (החניך של גדי) אהב והעריך את גדי, ראו שטוב להם ביחד. עצם העובדה שגדי הגיע לקיטנה מעידה עד כמה האישיות של גדי גדולה, אדירה, שופעת טוב ונדיבות.

לגדי היה מעין שיר משמח, שבכל הזדמנות שניתנה לו הוא שר. השיר השמח והקצר היה בסופו של דבר "השיר של הקייטנה".

זכורה לי גם הפעם ההיא בקייטנה, שהחניכה שלי נאלצה להתאשפז במהלך הקייטנה, והיא הייתה כל כך עצובה ומבואסת. ובאחת הפעמים במהלך האשפוז כשדיברתי עם אנשים שהיו בקייטנה גדי, שמע שהחניכה שלי עצובה וביקש לדבר איתה בטלפון.

אני זוכרת שהחניכה שלי כל כך צחקה ושמחה - הוא עשה לה טוב על הלב, אולי זו הייתה אחת הפעמים היחידות באשפוז שראיתי אותה כל כך צוחקת.

אני מרגישה שזכיתי להכיר בן אדם כל כך נפלא.
תהיו חזקים חברה
 
 
מלמד זכות

מלמד זכות על דעות שמתנגד להן
בפתח של שיעור ב` יצאנו לטיול ברמת הגולן. באותו הזמן פורסם סקר אשר תוצאותיו הראו שחמישים אחוז מהאנשים הגרים בגולן מוכנים לעזוב את ביתם תמורת שלום. אמרתי לגדי, איך הם מוכנים? איך? אז הוא אמר לי: "יש להם אידאל, לך יש אידאל ללמוד תורה ולגור בארץ ישראל. להם יש אידאל של שלום! כן, של שלום". הוא ישר לימד עליהם זכות!! זה ברור - מה השאלה?
א. טבגר


תלמיד חכם

תלמיד חכם - עונה לשאלות בני המשפחה
כאשר מישהו במשפחה נזקק לתשובה מהירה בענייני הלכה, היו מתקשרים לאח הקטן ומקבלים מיד תשובה מלאה, מפורטת ומנומקת, כאילו רק עתה סיים ללמוד את אותה סוגיה שנשאל עליה...


בזכות הבעת הדעה

תגובה לחבר שתלש תעמולת בחירות
בתקופת הבחירות של ביבי מול פרס, הודבקו מודעות של תעמולת הבחירות של המפלגות על לוח-המודעות שמול הסניף. באחד הימים עברתי ליד הלוח ותלשתי את תעמולת הבחירות של מפלגות השמאל אשר הרגיזה אותי. גדי ראה אותי מרחוק ושאל אותי כיצד אני יכול לעשות דבר זה, לא עניתי לו. למחרת הוא אמר לי שהוא מתפלא עלי, איך עשיתי כזה דבר: "צריך לתת לכל אחד את זכות הדיבור והדעה שלו", אמר לי.

אהבת התורה

אהבת התורה - לימוד תורה גם כשבורחים משיעור
בישיבה התיכונית, כאשר באחת הפעמים הכיתה החליטה לברוח מן השיעור, גד אירגן את הבריחה, אבל אמר להם: "חבר`ה, לברוח מהשיעור אינו תרוץ לביטול תורה..." אירגן את החבר`ה והעביר להם שיעור תורה..