חלוקת מזון

הגנת שכר העובד הייתה לערך עליון בהשקפת עולמה של היהדות. ההלכה היהודית התייחסה אל חובתו של המעביד לשלם את שכר העובד כעל חוב מוסרי עליון, העולה בערכו על כל חוב כספי אחר.
"בְּיוֹמוֹ תִתֵּן שְׂכָרוֹ... כִּי עָנִי הוּא, וְאֵלָיו הוּא נושא את נַפְשׁוֹ"
הגנת שכר העובד הייתה לערך עליון בהשקפת עולמה של היהדות. ההלכה היהודית התייחסה אל חובתו של המעביד לשלם את שכר העובד כעל חוב מוסרי עליון, העולה בערכו על כל חוב כספי אחר. המעכב בידיו את שכרו של העובד, נחשב כמי שנוטל את נפשו, ואת נפשות בני ביתו(!) [1]. במהלכו של יום העבודה, העניק העובד למעביד מכוחו, מרצו, ותבונתו. למעשה, את נפשו מסר העובד ביד המעביד. משום כך, כשהיה רב המנונא, מעניק לעובד את שכרו, היה אומר: "טול נפשך, שהפקדת בידיי" [2]. הלנת השכר מהווה אפוא, לא רק פגיעה חמורה בפרנסת העובד ובני ביתו, אלא היא מהווה פגיעה חמורה בכבודו העצמי, בנפשו.

ראה מידע נוסף..

עזרה מגד ערכה חלוקת מזון לקראת חג הפסח ל120 משפחות. כל בכל שנה כל מי שהיה מעוניין להיפטר מהחמץ שבביתו, הביא אל מחסני העמותה, מוצרים אלו אוחסנו ונמכרו במהלך החג ולאחר מכן חולקו למשפחות.

עזרה מגד חילקה סלי מזון ל120 משפחות וקיימה חלוקת "מתנות לאביונים" בפורים
כמו כן, העמותה יחד עם סניפי בני עקיבא בעיר קיימו שיירת איסוף מזון ברחבי העיר על מנת לאסוף מוצרים יבשים מהתושבים.
חניכים ומתנדבים עלו לבתים וצעדו לאורך הרחובות לצלילי שירי החג, בעודם מחופשים, שמחים ומשמחים את תושבי העיר.

בנות השרות יחד עם קבוצת הבית, קיימו תחרות של - "סוף הדרך" לאורו של גדי עזרא ז"ל למתנדבי העמותה
לקראת חג טו בשבט קבוצת הבית שלנו אירגנו אירוע זיכרון ייחודי לזכרו של גדי עזרא הי"ד. שתי נציגים של קבוצת הבית הרימו תחרות בנוסח תוכנית הטלוויזיה "סוף הדרך", אשר כללה משימות תחרותיות בין צוותים שונים באתרים שונים ברחבי העיר בת-ים. המשימות שנבחרו היו מתוך תחנות חייו השונות של גדי: בית הוריו, סניף בנ"ע בו שימש לאורך שנים כחניך וכמדריך וביהס היסודי `ציפורי` שבו גדי למד.
בתחרות השתתפו חניכי שלושת סניפי בני"ע בבת ים, אשר צפו בסרט שהוכן לזכרו ושמעו שיחות אודותיו ואודות העמותה מפי הוריו של גד סולי ורוזלין.