עזרה במציאת עבודה

מתוך הכרה שהעזרה הטובה ביותר היינה בסיוע למשפחות להגיע לעצמאות כלכלית, העמותה עוסקת באיתור מקומות עבודה ובעזרה בהשמה במקומות העבודה. מתנדבת של הארגון מסייעת לבני המשפחות גם בכתיבת קורות חיים ובהכנה לראיונות עבודה.
 
קבוצת העצמה למשפחות עזרה מגד 

מתוך סקר שהועבר למשפחות העמותה עלה הצורך בקבוצת קאוצ`ינג לסיוע למשפחות הארגון
בשנת 2006-7 נהנתה עמותת "והגדת-עזרה מגד" מסטודנט לעבודה סוציאלית שפעל בארגון והקים קבוצה מתוך המשפחות המקבלות טיפול בעמותה, שתפקידם היה להעביר "ביקורת" על תפקוד העמותה. האמנו, ואנו עדיין מאמינים כי עמותה מוצלחת שמניעה שינוי ומחוללת תהפוכות חייבת להיות קשובה בראש ובראשונה למשפחות בהם היא מטפלת.


עלינו לדעת מה נחוץ להם, האם יש משהו שניתן להם שהם אינם זקוקים לו? האם יש דברים שהמשפחות לא מקבלות שכן נחוצים להם? לשם כך עלינו להיות קשובים לשטח, לרדת לבסיס למקור. הסטודנט , עשה עבודה נפלאה, הוא יצא למסע בירורים ושוחח עם משפחות העמותה עד שנצליח לגבש קבוצה קטנה ואיכותית של משפחות שנפגשו אחת לשבוע ביוזמתו ודנו בנושאים שונים הקשורים בעמותה .

יחד הם העלו שאלות ובעיות. לדוגמא, עלה נושא טיפולי השיניים שידוע לכולנו כי הוא אחד הדברים היקרים ביותר שאנו מוציאים בו את מיטב כספינו. הקבוצה התמקדה בנושא זה, ולאחר שיחות רבות ומפגשים עם מוקדים שונים העלתה הקבוצה רשימה של מקומות בהם ניתן לקבל טיפולים בחינם לילדים, וטיפולים בהנחות למבוגרים. את הרשימה הדפסנו ושלחנו לכל משפחות העמותה באשר הם

אחד הנושאים המרכזיים בהם עסקה הקבוצה, היינו סקר מפורט , המבקש ממשפחות הארגון לציין מה חסר להם, למה הם זקוקים, מה יכול לסייע להם לעמוד על הרגליים . מתוך סקר זה, עלתה הדרישה לקבוצת קוצ`ינג.מדובר בקבוצה העצמה מודרכת ע"י איש מקצוע, שמסייע להתמקד בדבר אליו אנו שואפים להגיע יותר מכל .

כלומר איך להגיע אל הדבר שאנו מבקשים לעצמנו ולא יודעים מהי הדרך אליו, איך להתמקד בדבר בו אנו טובים יותר מכל, מהם השלבים עליהם אנו צריכים לטפס כדי להגיע אל משאת נפשינו. אם זה לימודים, או ילדים או עבודה או כל דבר אחר.

לאחר טיפול ארוך בנושא ותרומה נפלאה של מחלקת הרווחה בעיר, יחד עם תקציב של העמותה. הצלחנו להקים קבוצה כזו. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע בימי ראשון בשעה 19:30 במשרדי העמותה ברח` הרצל 62, בת ים, ובימים אילו ממש עושה את צעדיה הראשונים .

אנו מאחלים להם בהצלחה, ומודים לסטודנט הנפלא שלנו שבלעדיו לא יכולנו לדעת על הצרכים הבוערים הללו.

אנו מקווים כי נוכל לפתוח עוד קבוצות כאלו בעתיד, במקביל, כבר בקרוב תפתח מחדש קבוצת המשפחות הפעילות בעמותה, היא תגובש ע"י סטודנטית חדשה אם ברצונכם להשתתף בקבוצה, אל תהססו לפנות אלינו בטלפון: 03-5510105


בנוסף אם יש מי, שלא קיבל את הפרטים לגבי מרפאות השיניים נשמח, באותו מספר הטלפון למעלה, לתת את הפרטים המלאים בנושא, ולשלוח דף עם הפרוט ישירות לביתכם.

בתקווה לשמוע מכם משפחותינו היקרות
עמותת "והגדת-עזרה מגד". , שבוע טוב