פרויקט מחויבות אישית

זאת השנה השלישית ברציפות שעמותת "והגדת-עזרה מגד" משתתפת בפרויקט מחויבות אישית בעיר בת ים נציגי הארגון מגיעים אל בתי הספר התיכוניים בעיר בימי מוקד מאורגנים המספקים אפשרות לכל ארגון לספר על פעילותיו, ומזמינים את התלמידים והתלמידות לבוא ולהתנדב בעמותה שלנו.
פרויקט המחויבות האישית נולד עקב בקשת המשפחות בסיוע לילדיהם, משיעורי בית ועד לתמיכה אישית .עמותת "והגדת-עזרה מגד" מאמינה כי חינוך הוא העתיד וכי באמצעותו ניתן לצאת מן המצוקה.פרויקט המחויבות האישית מתקיים אחת לשבוע במשך שעתיים, בבית החונך או החניך. זהו פרויקט פרטני אישי כשלכל חניך/ה מותאם חונך/ת בכדי לתת מענה אמיתי ותמיכה אישית ומוקפדת. הפעילות עוסקות גם פעילות לימודית וחוויתית לפי צורכו המשתנה של כל חניך.
    
פרויקט מחויבות אישית
פרויקט מחויבות אישית-5 פרויקט מחויבות אישית-4 פרויקט מחויבות אישית-3 פרויקט מחויבות אישית-2 פרויקט מחויבות אישית-1

אחת לכמה חודשים נפגשים כל החונכים מבתי הספר השונים בעיר עם רכזת הפרויקט ודנים בבעיות שעלו לאורך תקופת ההתנדבות, שאלות שונות, מקרים מיוחדים התקדמות החניך וחוויות ייחודיות שקרו לאורך הפעילות. במפגש זה מקבלים המתנדבים צ`ופר עליו הם מחליטים יחד.

אנו מאמינים כי בכדי לשמר את המוטיבציה והרוח הטובה של המתנדבים ראוי להודות להם על הפעילות הנפלאה בה הם נוטלים חלק . אחת לשנה יוצאים החניכים יחד עם החונכים ורכזת הפעילות לטיול של יום שלם. בשנה הקודמת נסענו למוזיאון א"י בתל אביב ולמדנו על בעלי המלאכה השונים בימי קדם, צפינו בעתיקות מתקופות שונות והחונכים והחניכים אף התנסו בפסיפס.

לאחר מכן נסענו לשד` רוטשילד בת"א כדי לראות את תערוכת השוורים שהתקיימה לכל אורך השדרה. חזרנו עייפים אך מרוצים. למדנו אחד על השניה או השני רבות וההנאה הייתה גדולה מאוד.

השנה זו השנה השלישית לפעילות ואנו מקווים כי היה תמשיך ותפעל וההנאה ממנה תהיה מרובה ומהנה שבעתיים.